e-ISSN: 1309-1751
Başlangıç: 1998
Yayın Aralığı: Yılda 4 Sayı
Yayıncı: Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi
Kapak Resmi
       

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Mühendislik Bilimleri Dergisi tüm yazarlar için ORCID ID zorunluluğu getirmektedir. Eğer ORCID ID'niz yoksa lütfen https://orcid.org/register adresinden oluşturunuz. ORCID ID'nizi oluşturduktan sonra dergipark profilinize kaydetmeyi lütfen unutmayınız.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Mühendislik Bilimleri Dergisi, bilim ve mühendisliğin tüm alanlarını kapsayan çok disiplinli bir dergidir.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Mühendislik Bilimleri Dergisi, mühendislik bilimlerindeki son gelişmeleri bilim insanlarına, mühendislere ve okurlara yaymayı amaçlamaktadır. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Mühendislik Bilimleri Dergisi, mühendisliğin hem teorik hem de deneysel gelişimlerini vurgulamayı amaçlamıştır.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Mühendislik Bilimleri Dergisi, disiplinlerarası mühendislik alanlarındaki çalışmaların yayınlanmasına da odaklanmaktadır. Dergimiz mühendislik bilimlerinin tüm alanları için bilimsel değere sahip orjinal araştırmaları yayınlamaktadır.2022 - Cilt: 25 Sayı: 2

Araştırma Makalesi

ŞAPHANE (ÇORUM) DAMAR TİPİ ALTIN CEVHERLEŞMESİNDE MULTİSPEKTRAL UYDU GÖRÜNTÜLERİ KULLANILARAK HİDROTERMAL ALTERASYON MİNERAL HARİTALAMASI VE ÇİZGİSELLİK ANALİZİ

Araştırma Makalesi

ÇİNKO OKSİT NANOPARÇACIK SENTEZLENMESİ VE E7 NEMATİK SIVI KRİSTALİNİN DİELEKTRİK VE KAPASİTANSA ETKİSİ

Araştırma Makalesi

STABİLİZASYONDA KİREÇ VE TÜFLERİN BİRLİKTE KULLANIMININ BENTONİTİN DAYANIMINA ETKİSİ